Dr. Barbara Wiatkowska z Vratislavské polytechnické univerzity nám představila výzkum zaměřený na analýzy družicových snímků, sledování vývoje krajiny, rozvojový potenciál regionů a mnoho dalšího.
Tato přednáška je ukázkou mezinárodní spolupráce s dalšími evropskými univerzitami, která je vzájemně výhodná nejen z vědeckého pohledu, ale také pro naše studenty, kteří díky tomu mohou využít programu Erasmus+ a vycestovat za novými zkušenostmi.
Přednáška Dr. Wiatkowske proběhla v rámci dvouměsíčního pracovního pobytu, který na naší katedře absolvovala. Pro nás byla tato návštěva inspirativní v mnoha ohledech, zejména v oblastech zlepšení didaktiky geomatiky a ve výzkumném zaměření našich vědeckých pracovníků.
